Uuring: ülekaalulised pole saledatest haigemad

Värske uuringu põhjal ei ole ülekaalulised noored inimesed haigemad kui nende normaalkaalus eakaaslased.

FOTO: SCANPIX

Uuring näitab, et 25-39 aastaste inimeste seas ei mõjuta kehakaal tervist nii palju, kui seni arvati – nimelt pruugivad ülekaalulised ja saledad sama palju ravimeid.

Uuringus kasutati aastail 1988-1994, 2003-2004 ja 2005-2006 kogutud andmeid, milles vaadeldi ligi 18 000 USA elanikku, kirjutab Healthday.

Rasvumise määramisel oli aluseks kehamassiindeks, mis mõõdab inimese kehakaalu suhet tema pikkusega.

Uuringu autor, Ohio ülikooli neuroteaduste doktorant Brant Jarrett ütles, et tulemused näitavad, et ülekaalulistel noortel täiskasvanutel pole põhjust automaatselt eeldada, et liigne kehakaal nende tervist laastama hakkab.

«Kui nende kehamassiindeks on 27 või 28, ei pea nad nii palju muretsema,» ütles Jarrett. «Mõned sellise kehamassiindeksiga noored mõtlevad, et neil tekib igasuguseid tervisehädasid ja nad peavad nende ennetamiseks 50 erinevat dieeti proovima.»

«Aga mida kõik see stress ja dieeditamine teie kehale teeb? Ilmselt toob see rohkem kahju kui need seitse üleliigset kilo,» arvas uuringu autor.

Kuna uuringus arvestati inimeste tervisliku seisundi kirjeldamisel vaid ravimite kasutamist, võis tulemusi mõjutada see, et kõik tervisehädad, mille käes osalejad kannatasid, ei pruukinud diagnoositud olla.