L, 19.09.2020

Kas minna jooksma tühja kõhuga?

Hommikusöök

FOTO: Sander Ilvest / Postimees

See küsimus tõstatub treenivate inimeste seas ikka ja jälle, eriti kui kombineeritakse vastupidavus- ja lihastreeninguid.

Hiljutine uuring püüdis välja selgitada, millist mõju avaldab söögikorra ajastus rasvapõletusele ja seda mitte ainult treeningu ajal, vaid ka kaks tundi pärast seda, kirjutas ajakiri Fitness Hers.

Teadlased jagasid katsealused kahte rühma – ühed loobusid einest enne kardiotrenni ja teised sõid hommikusööki. Tulemusena leiti, et tühja kõhuga treeninud grupp põletas oluliselt rohkem rasva kui einestanud grupp. See kinnitab üldist seisukohta, et hommikune aeroobne trenn tühja kõhuga on parim viis rasva põletamiseks.

Aga kui pole võimalik minna tühja kõhuga jooksma või muud aeroobset trenni tegema, siis tasuks ikkagi päeva teises pooles selleks aega leida . Katsealuste rühm, kes sõi enne trenni, põletas näiteks oluliselt rohkem rasva treeningujärgse kahe tunni jooksul. Kuigi tühja kõhuga treeninud rühm oli edukam üldise rasvapõletuse arvestuses.

Järelikult kui sa suudad minna hommikul söömata kardiotrenni, töötab sinu rasvapõletus täistuuridel. Vastasel juhul sa ikkagi põletad rasva, lihtsalt veidi aeglasemalt.