Meedikud on tuvastanud tänavu 155 uut tuberkuloosijuhtu

Tuberkuloos.

FOTO: www.fxcnews.com

Tänavu 11 kuuga on meedikud tuvastanud 155 uut tuberkuloosijuhtu, mida on vähem kui mullu samal ajal.

Jaanuaris registreeriti Eestis 15 uut tuberkuloosijuhtu, sama arv esmaseid juhtumeid tuvastati ka veebruaris. Märtsis avastati 17 uut juhtu, aprillis 16, mais 14, juunis 12, juulis 18, augustis 15, septembris 17, oktoobris seitse ja novembris üheksa. Mullu registreeriti 11 kuu jooksul 189 uut tuberkuloosijuhtu.

Tuberkuloosiregistri andmetel suri eelmisel aastal tuberkuloosi 22 inimest, lisaks kolm inimest AIDSi, kus tuberkuloos oli AIDSi väljendavaks haiguseks.

Kuigi registreeritud tuberkuloosijuhtude arv Eestis on olnud alates 2000. aastast languses, on Eesti WHO poolt kuulutatud multiresistentse ja eriti resistentse tuberkuloosi ohumaaks ravimresistentsete vormide kõrge osakaalu tõttu.

Tuberkuloos on õhu teel leviv piisk-nakkushaigus, mis levib, kui kopsutuberkuloosi põdev patsient köhib, aevastab või räägib. Üks nakkuslik kopsutuberkuloosihaige võib aastas nakatada 10-15 inimest ning neist kümnel protsendil areneb elu jooksul välja tuberkuloos.

Üle 20 protsendi esmastest ja üle 50 protsendi korduvatest tuberkuloosijuhtudest on multiravimresistentsed tüved, mille korral ravi kestab 5-7 antibiootikumi kombinatsioonraviga 2-3 aastat.