Hambumushäirega tüdruk saab IT-firma abil kallid implantaadid

Estelle

FOTO: Erakogu

IT- ja äriteenuste firma CGI Eesti annetas Tartu ülikooli kliinikumi lastefondile 1580 eurot, mis suunatakse geneetilise hambumusanomaaliaga Estellele hambaimplantaatide paigaldamise fondi.

«Estelle jäi meie töörühmale silma juba saates «Ringvaade», kus ta võlus vaatajaid oma positiivsuse ja pealehakkamisega – teades omastki kogemusest, kui piinavad võivad hambaarsti visiidid olla, siis on uskumatu, kui positiivselt ja vapralt ta kõike seda võtab,» selgitas CGI Eesti kommunikatsioonijuht Triin Ahonen.

18-aastasel Estellel on diagnoositud haruldane geeniviga nimega oligodontia, mille tagajärjel puuduvad tal paljude jäävhammaste alged. Kuna tüdrukul on puudu lausa 12 hambaalget, on tegu funktsionaalse probleemiga, mis põhjustab valu ning ülekoormust alalõua liigestele. Lahenduseks on implantaatide paigaldamine, mis aga on väga kallis - kogu ravi läheb maksma ligi 13 000 eurot. Sellest 9646 euroga on Estellet otsustanud toetada Tartu ülikooli lastefond, kes saab seda teha aga vaid tänu oma heade annetajate ja sponsorite abil.

Annetamine sai võimalikuks tänu ettevõtte otsusele loobuda möödunud jõulude ajal kliendikingitustest ning selle asemel töötatada. «Kliendisummadele lisandusid meie töötajate annetused, kes said CGI heategevusportaalis ettevõtte toel samuti panustada ja kolme organisatsiooni vahel oma eelistusele vastavalt hääle anda,» selgitas Ahonen. Lisaks Estellele toetas ettevõte teiste organisatsioonide kaudu nelja inimese vähiravi ning perevägivallas kannatada saanud emade ja laste suhete tugevdamise eesmärgil toimuvat laagrit.

Kokku annetas CGI Eesti möödunud pühade ajal oma iga-aastase heategevuskampaania raames 4240 eurot, millest suurima summaga, 1580 euroga toetati Lastefondi, 1420 euroga Vähiravifondi «Kingitud Elu» ning 1240 euroga Pärnu Naiste Varjupaika.

Lastefondi toetatakse iga-aastase heategevusprojekti raames juba kolmandat korda. Varasemalt on annetusega Lastefondi vahendusel aidatud ajukahjustusega Eliiset ning panustatud sügava ja raske puudega hoiukodude rajamisse.