Tallinnasse rajatakse pood-polikliinik

Järgmisel aastal avatakse Tallinnas tervisemaja, kus on nii meditsiini täisteenus, sportimisvõimalused ja ka kaubandus.

FOTO: Capmill

Järgmise aasta alguses avatakse Tallinnas Lasnamäel ainulaadne tervisemaja, milles on ühendatud meditsiini täisteenus, sportimisvõimalused ja kaubandus.

Capital Milli tegevjuhi Igor Mölderi sõnul avardab tervisemaja oluliselt tallinlaste võimalusi saada kvaliteetset arstiabi, andes piirkonnale selge lisaväärtuse. Tervisemaja aadress on Linnamäe tee 3 ning projekt viiakse ellu koostöös Tallinna linnaga.

Tegemist on see esimese korraga, kui ühiskondlike funktsioonidega hoone ehitamist finantseerib 100-protsendiliselt erakapital. Ehitustegevus algab märtsikuu lõpus ja lõppeb 2017. aasta veebruaris.

«Meid ajendas tervisemaja projektiga tegelema selge vajadus ja ootus sellise lahenduse järele. Saime kiirelt aru, et see on väga huvitav ja nõutud projekt ning pole välistatud, et võtame sarnaseid projekte arendada ka tulevikus,» ütles Mölder. «Täna töötavad paljud perearstid kesistes tingimustes ja täiendavate uuringute või erialaarsti konsultatsiooni tarbeks on sageli tarvis sõita teise linnaosasse. Tervisemaja muudab inimeste elu oluliselt mugavamaks ja praktilisemaks.»

Tervisemaja koosneb kahest ühendatud hoonest. Meditsiiniteenused, sh pere- ja eriarstid, taastusraviteenused basseiniga, päevakirurgia ning uuringuvõimalused, hakkavad paiknema tervisemaja kuuekordses osas. Selle kõrvale rajatakse kahekordne hoone, kus hakkab tegutsema spordiklubi, apteek, kauplus ja teised teenused.

Hoone ehitab YIT Ehitus, mille ehitusdirektori Toomas Rappi sõnul on Lasnamäe Tervisemaja ning ümbritseva maa-ala projekteerimis- ja ehitustööd ehitajatele arvestatavaks väljakutseks eelkõige ajalises aspektis.

«Tihedas ja aktiivses igapäevases koostöös tellija, projekteerijate ja alltöövõtjatega soovime teostada ehitustööd parimal viisil arvestades tellija soove ja planeeritud pingelist ajagraafikut,» avaldas Rapp.

Lasnamäe Tervisemaja kerkib Lasnamäe, Kose ja Maarjamäe piirile. Lasnamäe elanikud pääsevad sinna mugavalt nii jalgsi kui ühistranspordiga. Bussipeatuse lähedus võimaldab kiire ja sujuva ligipääsu ka teistest Tallinna osadest. Paiknemine Mustakivi tee ja Narva maantee ristumiskohas teeb selle hõlpsasti ligipääsetavaks Pirita ja Viimsi elanikele, aga ka Tallinna lähiasulate asukatele.