Sünnist saati haiglaravil viibinud pisipoiss saab annetajatelt abi

Simonil on kaasasündinud hinge- ja söögitoru lõhe.

FOTO: Tartu üikooli kliinikumi lastefond

Tartu ülikooli kliinikumi lastefond toetab pisikest viiekuust Simonit, kellel on diagnoositud kaasasündinud hinge- ja söögitoru lõhe. Fond aitas poisile soetada aspiraatori ning tasub igakuiselt spetsiaalse toidusegu ja abivahendite eest.

Simon on oma haiguse tõttu viibinud sünnist saati haiglaravil, ühekuusena tehti talle ka operatsioon, teatas lastefond. Kuna lapse hingamisteed ei toimi hästi ja toitmine suu kaudu tähendaks tema jaoks suurt riski, on talle paigaldatud nii trahheostoom (kunstliku hingamise jaoks hingetorusse tehtav avaus) kui gastrostoom (kõhule tehtud avause kaudu makku suunatud väike sond). Poiss vajab ka pidevat aspireerimist ehk hingamisteede puhastamist eritistest.

Et Simon saaks haiglast koju, oli perel tarvis tema eest hoolitsemiseks vajalikke seadmeid – kaasaskantavat aspiraatorit ning gastrostoomi pumpa, tarvikuid, loputussüsteeme ja muid sonditoitmise vahendeid. Lisaks ka spetsiaalset kõrgekalorilist toidusegu, mis tagaks et laps võtab ka kaalus juurde nii palju, kui vaja.

Kõigi vajalike kallite masinate soetamiseks pere rahast  aga jätkunud ei oleks. Seetõttu otsustas perekonnale abikäe ulatada lastefond, kes aitas soetada Simonile aspiraatori ning tasub igakuiselt toidusegu ja vajalike abivahendite eest. Kokku toetab lastefond Simonit ja tema perekonda poole aasta jooksul 1085 euroga. 461 euroga aitab perekonda ka kohalik omavalitsus.

Simoni ema sõnul on tema poeg tänaseks kenasti kodusele ravile saanud ning pere kõigile Simonit abistanutele südamest tänulik.

«Täname lastefondi ja Antsla Vallavalitsust, kes aitasid soetada meie pojale aspiraatori ning tasuda igakuiselt toidusegu ja vajalike abivahendite eest. Suur aitäh AS Semetron esindajale, kes tõi meile isiklikult Tartu ülikooli kliinikumi lastekliiniku palatisse kohale kaasaskantava aspiraatori, mis on lapse eluks hädavajalik ning tänu millele lõpuks ka lapsega haiglast koju saime,» loetleb ta abistajaid.

«Nüüd ei pea me kodus olles istuma ainult toas, vaid saame käia ka õues jalutamas ja vajadusel sõita autoga nii Tartusse kui ka Tallinnasse arstide juurde. Selliseid sõite tuleb meil aga ette võtta igakuiselt.» Veel tänab pere Tartu ülikooli kliinikumi lastekliinikut, kust renditakse koduskasutatavat paikset aspiraatorit ja teisi Simoni sondiga toitmiseks vajalikke vahendeid.

Tartu ülikooli kliinikumi lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligi kolme miljoni euroga.