N, 24.09.2020

Mustamäe polikliiniku hoonet hakatakse lammutama

Mustamäe polikliinik.

FOTO: Arno Saar / Õhtuleht

Tuleval nädalal alustatakse Ehitajate tee 27 asuva Mustamäe polikliiniku lammutustöödega, et samale kohale saaks rajada uue Mustamäe tervisekeskuse.

Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Imbi Moks märkis, et tänavu septembris möödub 45 aastat tol ajal vabariigi suurima polikliiniku avamisest, teatas Raepress.

«1970. aastatel paistis Mustamäe polikliinik silma nii teenuste rohkuse kui moodsa aparatuuri poolest. Jääme lootma, et Mustamäe tervisekeskusest saab tollasele polikliinikule vääriline järeltulija,» sõnas ta.

Nüüdseks aga ajahambast räsitud Mustamäe polikliiniku lammutamine algab esmaspäeval, 12. septembri keskpäeval. Kell 12 peavad polikliinikuhoone ees sel puhul tervituskõnesid ning jagavad oma mälestusi nii Tallinna linnavalitsuse kui ka Lääne-Tallinna keskhaigla esindajad.

Tallinna abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on rõõm tõdeda, et mustamäelaste soov, mis aastaid tagasi ka küsitlustes väljendus, on tegelikkuseks saamas. «Vana hoone lammutamisest kasvab ju välja uus ja tänapäevana tervisekeskus. Uut hoonet, kus kõrvuti perearsti ja eriarsti teenustega ka taastusravi võimalused, on Mustamäele väga vaja,» ütles Martinson.

Polikliinikuhoone lammutamistööd võtavad aega kaks kuud. Seejärel saab alustada uue Mustamäe tervisekeskuse ehitamisega. Keskus valmib plaanide järgi 2017. aasta lõpus.