Lastefond ootab raskelt haigete lastega perede abipalveid

Ka lapsi võib tabada tõsine tervisehäda.

FOTO: PantherMedia / Scanpix

TÜ Kliinikumi Lastefond ootab abitaotluseid peredelt, kus kasvab erivajadusega või raske haigusega laps, kelle ravi või hooldamisega seotud kulutused on pere jaoks üle jõu käivad.

Lastefond toetab oma annetajate toel kõiki Eestis elavaid lapsi, kes vajavad ravi või hooldust, mida haigekassa ega kohalik omavalitsus ei finantseeri kas üldse või mitte täiel määral.

«Rõhutame, et oleme abistanud ja abistame ka edaspidi kõiki haigeid lapsi, sõltumata sellest, kas nad saavad ravi Tartu Ülikooli Kliinikumis või mitte,» lisas Lastefondi toetusjuht Eveli Ilves. Tema sõnul on see ilmselt kõige suurem müüt Lastefondiga seoses ning fond peab seda seda tihti selgitama, et nende poole on oodatud pöörduma absoluutselt kõik Eesti pered, kus kasvab raske haigusega laps.

Abi saamiseks tuleks täita taotlusvorm, mille leiab Lastefondi kodulehelt ning saata see koos vajalike lisadokumentidega e-posti aadressile eveli.ilves@lastefond.ee. Taotluse saab esitada nii lapsevanem ise kui ka arst, sotsiaaltöötaja või perele lähedane isik. Kui taotluse täitmisel tekib küsimusi, saab nõu ja abi küsida e-maili aadressil info@lastefond.ee. 

Taotluse esitamise järgselt võetakse taotluse esitajaga ühendust, vajadusel täpsustatakse taotluses kirjapandut, konsulteeritakse raviarsti(de)ga ning esitatakse taotlus Lastefondi nõukogule toetusotsuse langetamiseks.

«Täpsustame, et reeglina ei kanna Lastefond abivajajale raha, vaid tasub abisaaja poolt esitatud arveid vastavalt nõukogus heakskiidetud taotlusele,» selgitas Eveli Ilves ja lisab, et selle eesmärk on veenduda fondi toetuste ja oma annetajate panustatu sihipärases kasutamises. «Julgustame kõiki peresid meie poole pöörduma, seda ka e-maili teel, et uurida, kas fond saaks neid kuidagi aidata,» lausus Ilves.