Ravitoitu vajavatele lastele annetati heldelt

Üheksa-aastane Eiko on üks lastest, kes tänu annatajatele saab vajalikku ravitoitu.

FOTO: Kristjan Teedema

Head inimesed ja ettevõtted annetasid Tartu Ülikooli kliinikumile «Üleannetuse» kampaania käigus 67 095 eurot, millega fond toetab ravitoitu vajavaid lapsi.

6. veebruarist 10. aprillini kestnud kampaaniaperioodil oli soovijatel võimalus veebilehel www.üleannetus.ee anda panus Eesti kaardi kujutise täitmisse annetustega, teatas kliiniku lastefond. Seda võimalust kasutas 2012 eraisikut, asutust ja ettevõtet ning kokku annetati kampaanialehe vahendusel 29 584 eurot. Sellest 28 138 eurot moodustavad ühekordsed annetused ning 1446 eurot püsiannetused.

Kampaania tipnes 11. märtsil igas Eesti maakonnas toimunud perepäevaga, millega koguti lisaks 14 034 eurot. Märkimisväärne hulk annetusi – 2382 eurot – tuli veel hiljemgi perepäevast kaubanduskeskustesse jäänud nutiannetuskastidesse.

Samuti panustas suur osa ettevõtteid ja eraisikuid kampaaniaperioodil otse lastefondi annetuskontodele, sealhulgas ka kampaania suursponsorid Salvest ja 7 Kohvipoissi. Sel teel lisandus veel 21 095 eurot.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar peab kampaaniat igati õnnestunuks ning on kõikidele headele annetajatele väga tänulik. «Oleme suutnud kahe kuuga kaasata suure hulga inimesi ning koguda summa, millega saame aidata ravitoidu ostmisel kahe aasta jooksul 10 last,» sõnab ta.

Ravitoitu vajavate laste toetuseks saab lastefondi vahendusel jätkuvalt anda oma panuse fondi kodulehel www.lastefond.ee.