T, 22.09.2020

Liiga suur kogus kofeiini tappis USAs koolipoisi

Kohvitass ja küünlad.

FOTO: panthermedia.net / Daniel Schreiber

Teismeline poiss kukkus koolitunnis kokku ja suri liigse kofeiinitarbimise järel USA idarannikul asuvas Lõuna-Karoliinas.

Davies Allen Cripe suri kofeiinist põhjustatud südame rütmihäiresse. Teismeline tarbis enne kokkukukkumist kahe tunni jooksul kolm kofeiiniga jooki: latte-kohvi, suure Mountain Dew karastusjoogi ja energiajoogi. See juhtus 29. aprillil poisi koolis, kirjutab CNN.

Esmaspäevasel pressikonverentsil kõneledes ütles Daviese isa, et nagu kõik vanemad, muretsesid nad poja turvalisuse pärast liikluses, kuid nende poja elu ei võtnud autoõnnetus, vaid energiajook.

Lahkamine ei näidanud, et Daviesel oleks olnud diagnoosimata südame- või terviseprobleeme, mille puhul kofeiin võinuks saatuslikuks saada. Samuti ei leitud Davise organismist narkootikume või alkoholi.

Ameerika pediaatrite akadeemia soovitab 12–18-aastastel mitte tarbida enam kui 100 milligrammi kofeiini päevas (umbes kaks tassi musta teed või tass kohvi). Energiajooke teismelistel juua ei soovitata, kuna need võivad lisaks suurele kogusele kofeiinile ka teisi stimulaatoreid sisaldada.