Puugihammustus viis endise tippsportlase südameoperatsioonile

Dawson ei oleks arvanud, et võib puugilt haiguse saada.

FOTO: Matt Dawson/ Scanpix / Xposurephoto.com

Kui endist Inglise ragbimängijat Matt Dawsoni hammustas mullu Londoni pargis puuk, ei osanud ta arvata, et sellega kaasneb üle kogu keha leviv bakteriaalne infektsioon - puukborrelioos.

2003. aastal World Cupi võitnud, 77 korda Inglismaa eest mänginud Dawson tundis end alguses, kahel päeval, pärast puugi avastamist, väga halvasti, kirjutab BBC. «Olin palavikuga diivanil ja omadega täiesti läbi,» kirjeldas mees olukorda. Lõpuks pöördus ta haiglasse, kus tal diagnoositi puukborrelioos.

«See oli minu ja mu perekonna jaoks väga hirmutav aeg,» rääkis endine sportlane. Tal oli raske uskuda, et nii väike olevus põhjustas seisundi, mille tõttu vajab ta südameoperatsiooni.

Pärast mitmeid südameoperatsioone ja 18-kuulist ravi, ei ole mehel lõpuks enam seda haigust. Samas mõjutab borrelioos jätkuvalt ta elu. «Ma võtan siiani rohtusid ja läheb palju aega, et mu süda täielikult taastuks,» lausus ta.

Seetõttu on ühinenud Dawson eestvedamisega The Big Tick Project, mille eesmärk on tõsta puukidega seotud ohtude teadlikkust Suurbritannias.

Puukborrelioos on bakteriaalne infektsioon, mis levib puukidelt inimestele. Selle kohta saad lugeda pikemalt näiteks kliinik.ee-st siit.