Viis peidetud märki, mis võivad viidata neeruvähile

Ootamatut ja näiliselt põhjendamatut kaalukaotust tasub tähele panna.

FOTO: Panther Media / Scanpix / Mitar Gavric

Neeruvähi sümptomitest arusaamine võib olla keerukas, kuid on mõned levinumad märgid. Samas tasub kahtluse korral pöörduda alati arsti poole.

Ameerika vähiliidu andmetel kuulub neeruvähk kümne kõige sagedamini esineva vähivormi hulka nii meestel kui ka naistel, kirjutab Fox News.

Märgid, mis võivad anda haigusest märku:

1) Värvimuutused

Üks peamisi märke neeruprobleemidest on veri uriinis. Kuigi probleem võib esineda ka siis, kui uriinis leidub ka teisi värve kui punane.

Näiteks võib uriin muutuda tumedamaks, seda hoolimata normaalsest vedelikutarbimisest. Inimene ei pruugi aga midagi märgata. Seega on oluline panna tähele urineerimisega seotud muutusi.

2) Vähem energiat/kaalukaotus

Kui inimesel on kasvaja, siis ta märkab tavaliselt muutusi ka oma energiatasemes. Keha kimbutab siis väsimus, sest organism ei tööta optimaalselt. Sageli põhjustab kasvaja ka toitainete puudust ja nii võib inimene järsku ja näiliselt ilma põhjuseta kaalust alla võtta. Kui märkad, et väsid tavapäraselt kiiremini ja väsimust tekitavad ka füüsiliselt lihtsad tegevused, siis tasuks pöörduda arsti poole.

3) Alaseljavalu

Kui kasvaja suureneb, võib inimene tunda alaseljavalu. See valu võib olla krooniline või tekkida ka hooti, valusate sähvatustena. Samas ei pruugi alaseljavalu üksi viidata neeruvähile.

4) Aneemia

Neerude üks oluline ülesanne on anda kehale märku, et tuleb toota rohkem punaseid vererakke. Kui need aga ei tööta korralikult, võib see probleem viia aneemia tekkeni. Aneemiast võib anda märku süvenev väsimus, üldine nõrkuse tunne, pearinglus, kiire südamerütm või raskused keskendumisel.

5) Palavik

Kui keha tegeleb toitainete puudusega ja võitleb kasvajaga, võib tekkida ka palavik. See palavik pole seotud nn viirushaiguste või teiste nakkusinfektsioonidega. See sümptom viitab üldisele põletikule kehas, mis on vähi arenguks sobiv keskkond.