HIV kiirtestimise nädalal käis testimas 541 inimest

HIV kiirtest.

FOTO: Mihkel Maripuu

Möödunud reedel lõppenud HIV kiirtestimise nädalal käis kokku testimas 541 inimest, ühtegi uut HI-viiruse kandjat nende seast ei leitud.

17-24. novembril toimunud HIV testimise nädalal sai kiirtesti teha kaheksas linnas, teatas TAI. Testimine oli anonüümne ja vastuse sai teada paari minutiga. Kõige rohkem kasutati võimalust Tallinnas ja Tartus, kus testi tegi vastavalt 134 ja 135 inimest. Narvas käis testimas 92, Pärnus 77, Jõhvis 53, Rakveres 29, Võrus 17 ja Paides neli inimest.

Ennast testida on võimalik ka muul ajal - HIV testi saab teha veel perearstide, eriarstide (günekoloogide, uroloogide, androloogide, dermatoveneroloogide) juures, noorte nõustamiskeskustes ning anonüümsetes testimiskabinettides.

24. novembri seisuga on tänavu Eestis registreeritud 207 uut HIV-nakatunut. Enim on uusi nakatunuid Tallinnas ja Harjumaal (97), järgneb Ida-Virumaa 78 nakatunuga, seejuures neist 33 registreeriti Narvas. Tartumaal leiti kümme, Pärnumaal kaheksa, Lääne-Virumaal kolm, Lääne-, Võru- ja Raplamaal kaks, Jõgeva- ja Viljandimaal üks uus HIV-positiivne.

HIV levib järjest enam heteroseksuaalsete seksuaalsuhete kaudu, eelmisel aastal nakatus nõnda 49,3 protsenti uutest nakatunutest.