N, 24.09.2020

Galerii: haiglas olevate lasteni jõudis rekordarv isetehtud mänguasju

MTÜ Naerata Ometi jõulueelne ringkäik Eesti haiglates on jõudmas lõpusirgele. Jõulurõõmu ja kingitusi on jagatud 14 Eesti haiglas viibivatele lastele.

Heade toetajate ja vabatahtlike abiga said kõik haiglas viibivad lapsed jõulupakid, kus lisaks maiustustele ja mänguasjadele olid ka toredad isetehtud mänguasjad. Neid saatsid Eesti inimesed MTÜ-le vabatahtlik Laura Sillari eestvedamisel kokku üle seitsmesaja. Korraldajate sõnul on see kõigi aegade rekord ja inimeste heatahtlikkus äärmiselt liigutav.

«Ka vastuvõtt haiglates on olnud väga südantsoojendav. Lapsed on olnud rõõmsalt üllatunud – nad ei ole osanud lootagi, et jõuluvana nende juurde haiglasse saabub. Paljud vanemad ja haiglatöötajad on tulnud meid tänama,» rääkis MTÜ Naerata Ometi juhatuse esimees Kuno Kompus.

Ringkäiku alustati Tallinna Lastehaiglast, kus praegu veedab oma jõuluaega üle saja lapse ja noore. Meeleolu aitasid luua ükssarvikuks riietatud Aili Sture ning lastele esinesid Lea Dali Lion ja Ave Marie Tuherm. Järgnevatel päevadel said jõuluüllatuse osalisteks ka kõigi teiste Eesti maakondade haiglates viibivad lapsed.

Projekti «Jõulud haiglas» korraldab MTÜ Naerata Ometi koos heade toetajatega juba üheksandat aastat.