Uuring: milline kogus alkoholi on tegelikult tervisele ohutu?

Tervisele ohutu kogus alkoholi on - null!

FOTO: PantherMedia/Scanpix

Igal aastal põhjustab alkohol ülemaailmselt ligi kolm miljonit surmajuhtu, sealhulgas 12 protsenti 15-49aastaste meeste surmadest.

MedicalXpress kirjutab, et alkoholi tarbimise ja enneaegse suremise, vähi ja südame- ning veresoonkonna haiguste vahel on kõrge korrelatsioon. Esmalt meditsiiniajakirjas The Lancet avalikustatud uurimuse üks autor, doktor Emmanuela Gakidou tähendab, et tervise kahjustumist alkoholi mõjul saab vältida ainult täieliku vägijookidest hoidumisega. Juba ühe või paari joogi tarbimisel on uuringu kohaselt tervist ja elu kahjustav mõju.

Üleilmselt tarbib alkoholi regulaarselt kaks miljardit inimest, nendest 63 protsenti on mehed. Alkoholi tarbimisega seonduvate surmajuhtude poolest on uuringu andmetel esirinnas Balti riigid, Kesk-Aasia ja Ida-Euroopa, eriti Venemaa, Ukraina, Valgevene, Mongoolia, Kasashtan. Kõige väiksem on alkoholi roll suremuses aga Lähis-Idas.

Alkoholi tarbimine tõstab oluliselt südame-veresoonkonna haigusjuhtude arvukust, vähktõvesse haigestunute hulka, maksahaiguste, diabeedi, epilepsia, pankreatiidi, tuberkuloosi, vägivalla ja enesevigastamise arvukust. Samuti kaasneb sellega vigastuste ja avariidega seotud surmade kõrge arv.