Amet paneb südamele: tõbisena ära mine haiglasse lähedasele külla!

Patsient haiglas. Foto on illustratiivne.

FOTO: Karen Karakhanian / PantherMedia / Scanpix

Terviseamet tuletab meelde, et viiruste üha laiema leviku ja haigestunute arvu kasvu tõttu tuleks haigussümptomite esinedes vältida haiglas viibivate lähedaste külastamist.

«Hetkel kasvab gripi levik iga nädalaga mitmekordselt, seetõttu tahame kõigile südamele panna, et nad ei läheks tõbistena haiglas viibivaid patsiente külastama – nõrgenenud immuunsusega inimestele võib viirustesse nakatumine lõppeda surmaga,» ütles terviseameti gripikeskuse peaspetsialist Olga Sadikova.

Grippi haigestumine jõudis eelmisel nädalal märkimisväärse tõusuni, mil nädalaga vajas ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstiabi juba 6424 inimest, juurdekasv eelnenud nädalaga oli 41 protsenti. Grippi haigestunute arv kasvas 60 protsenti. Grippi haigestumuse intensiivsust saab hetkel hinnata keskmiseks ning gripi levikut laialdaseks.

«Hetkel ei ole meile teadaolevalt veel ükski Eesti haigla külastuskeeldu välja kuulutanud, kuid varasematel aastatel on gripi leviku kõrghooajal patsientide kaitseks seda tehtud,» lisas Sadikova. Inimestel, kes tunnevad end haigena või kel on haigusnähud juba avaldunud, palutakse haiglasse lähedasi vaatama mitte minna ja piirduda helistamisega.