Küüned kihistuvad? Põhjuseid võib olla mitmeid

FOTO: Shutterstock

Haprate ja kihistuvate küünte põhjus võib peituda elustiilis, aga ka hoopis sügavamal sinu kehas. Toome välja mõned võimalikud variandid, miks sinu küüned sellises olukorras on.

Vananemine

Juuksed ja nahk ei ole ainsad asjad, mis vananedes muutuvad. On täiesti normaalne, et aastate lisandumisel muutuvad ka küüned hapramateks ja võivad seetõttu kergemine kihistuda.

Puhastusvahendite kasutamine

Puhastusvahendid võivad eemaldada sinu küüntelt niiskuse ja vajalikud õlid, mistõttu võib nende sage kasutamine (näiteks töö tõttu) põhjustada küünte kihistumise. Kui sa ei saa kemikaalide eest põgeneda, siis võitle nende mõjude vastu vähemalt sellega, et oled hoolas käte niisutaja.

Käte desinfitseerimine

Tervisehoiutöötajad ja üldse inimesed, kes peavad päevas korduvalt käte desinfitseerijat kasutama, võivad märgata, et küüned on muutunud hapraks. Desinfitseerijates olev alkohol võib sarnaselt puhastusvahenditele eemaldada küüntelt vajaliku niiskuse, mis omakorda muudab need vastuvõtlikuks kihistumisele. Tasub eelistada neid tooteid, millele on lisatud sekka niisutavaid koostisosi.

Loomingulisus

Artistide küüned kipuvad olema altid kihistumisele. Nad mitte ainult ei puutu kokku värvide ja saviga, vaid hiljem peavad nad neid ka vee all maha küürima.

Antibiootikumid

Mõned ravimid põhjustavad kõrvalnähuna küünte kihistumist. Näiteks tetratsükliinide gruppi kuuluvad antibiootikumid, mida kasutatakse nii kopsupõletiku kui ka akne korral, võivad suurendada küünte kihistumise tõenäosust.

Kilpnääre

Nii kilpnäärme ala kui ka ületalitus võivad tekitada terves sinu kehas mitmeid probleeme - sealhulgas küüntes. Kui organism ei toimi nagu peab, siis tekitab see meie kehale palju stressi. Kilpnäärme alatalitlusest võivad märku anda nii kuivad küüned, kurnatus, seletamatu kaalutõus või- langus ning kasvanud tundlikus soojale ja külmale.

Rauavaegusaneemia

Raud on hädavajalik tervele sinu kehale. Kui rauda on vähe ja sinu keha on stressis, siis väljendub see ka sinu küüntes. Üheks muutuseks võib olla küünte kihistumine, samuti võivad tekkida lusika-küüned.