OTSEBLOGI: Eestis hakatakse looma IT-lahendusi, et geenikaardi abil saaks ravimeid määrata

FOTO: Shutterstock

Postimehe terviseportaal kannab täna otseblogis üle Tartus toimuvat tervisefoorumit, kus käsitletakse kaht valdkonda - diabeeti ja vähiravi.

Tervisefoorumil käsitletakse kaht valdkonda – diabeeti ja vähiravi, mis on võtmas epideemilisi mõõtmeid. Tartu Ülikooli genoomika instituudi juhtivteadur Lili Milani annab ülevaate geneetika mõjust ravimite toimele. Tartu Ülikooli Eesti Geenivaramu asedirektor, genoomika vanemteadur Tõnu Esko räägib haiguste geneetikast ja haigusriskidest.

Samuti tutvustavad proviisoriõppe tudengid Greete Jakobson ja Kaspar Kaju vähiravi ja diabeeti puudutavaid teadustöid, sõna saavad ka tudengite juhendajad Marika Saar ja Ivo Laidmäe.

Foorumit modereerib proviisor, saatejuht ja armastatud laulja Indrek Ventmann.

Kava:

14.00–14.20 Tervitussõnad Apotheka esindaja Mari Krass, Tartu linnavalitsuse esindaja, Tartu Ülikooli esindaja

14.20–15.05 Tartu Ülikooli genoomika instituudi juhtivteadur Lili Milani, «Geneetika mõju ravimite toimele»

15.05–15.20 Proviisoriõppe tudeng Kaspar Kaju, «Bisfosfonaatide ja denosumabi kasutamine rinnavähi diagnoosiga patsientidel Tartu Ülikooli onkoloogia-hematoloogia kliinikus ja vastavus rahvusvahelistele ravijuhistele»

15.20–15.30 TÜ farmaatsia instituut, Marika Saar, MSc clin Pharm, «K. Kaju lõputöö mõjust ravitulemustele»

15.30–15.45 Proviisoriõppe tudeng Greete Jakobson, «Funktsionaalset glükoosi oksüdaasi sisaldavate nanofiibermattide valmistamine»

15.45–15.55 TÜ farmaatsia instituut, Ivo Laidmäe, PhD, «G. Jakobsoni lõputöö mõjust farmaatsia arengule»

15.55–16.40 Tartu ülikooli Eesti geenivaramu asedirektor, genoomika vanemteadur Tõnu Esko, „Geeniinfo kui võti haiguste ennetamisel»

16.40–17.00 Stipendiumite üleandmine, lõppsõnad, kohv ja kook