Hambaarst: jäätis põhjustab suus happerünnaku - joo pärast maiustamist vett

Tüdrukud jäätisega.

FOTO: Sille Annuk

Vee joomine pärast igat toidukorda on hammaste tervisele hea. Seda tasub silmas pidada isegi palava ilmaga jäätist süües.

«Juba mõni lonks vett vähendab suus toiduosakeste hulka. Seetõttu on vee joomine mitte lihtsalt tervislik, vaid hammastele väga kasulik,» ütles Kliinik 32 hambaarst Laura Kullamaa.

Tema sõnul tuleks vett juua ka näiteks pärast jäätise söömist. Jäätis sisaldab arvestatavas koguses suhkrut ning ilma vett joomata kestab happerünnak suus 30 minutit. Vee joomine aitab lühendada happerünnaku pikkust.

Samuti soovitab hambaarst, et kahe söögikorra vahe oleks vähemalt kolm tundi. Ka tervislik vahepala tähendab söögikora. «Seetõttu, kui tekib soov söögikordade vahel midagi põske pista, tasub veepudel läheduses hoida ja pärast näksimist lihtsalt tavalist vett peale juua,» lisas Kullamaa.

Lisaks vee joomisele tuleb hambaid pesta vähemalt kaks korda päevas ja korra päevas niiditada. Pesemise ajal pööra tähelepanu igale hambale ning jälgi, et kõik hambapinnad saaksid puhtaks. Tulemus on hea, kui keelega hambaid katsudes tunned, et need on täiesti siledad. Suur abi hammastele on ka ksülitooliga närimiskummi närimisest pärast söömist.