Foto: kas leiad mooniseemnetega muffinilt üles 5 imetillukest puuki?

Leia muffinilt üles viis puuki.

FOTO: CDC

Puugihooaeg on täies hoos ning tänavu on Eestis oodata eriti puugirikast suve, mistõttu on äärmiselt oluline end loodusest tulles üle kontrollida, et leida üles ka kõige pisemad puugid.

USA nakkushaiguste tõrje ja ennetamise keskus (CDC) tegi Facebookis puust ja punaseks, kui imetillukesed võivad puugid olla, illustreerides seda moonimuffini näitega. Puuk võib nimelt olla vaevu mooniseemne suurune. Kas Sina leiad allolevalt pildilt mooniseemnete seast üles ka viis puuki?

Leia muffinilt üles viis puuki.

FOTO: CDC

Kuigi osa inimesi kurtis kommentaarides, et nüüd on muffiniisu läinud, siis tegelikult on tegu hea visuaalse näitega, kirjutab Prevention. Nimelt on oluline meeles pidada, et puuke leidub igasugu suuruses ning halba võib teha ka noor pisike puuk. Inimesi hammustavad kõige sagedamini puuginümfid, keda on väikse kasvu tõttu raskem märgata kui täiskasvanud puuke. Nümf on täiskasvanueale eelnev puugi arenguetapp.

Arvatakse, et nümfid kannavad haigusi edasi harvemini kui täiskasvanud puugid. Kui täiskasvanud puukidest levitab haigusi hinnanguliselt 60 protsenti, siis nümfidest kuni 25 protsenti. Küll aga on nümfide puhul oht, et nad püsivad inimese keha küljes kauem, neid ei märgata ning seetõttu on neil pikem aeg nakkus edastamiseks. Seega tasub kahtlemata oma keha ja riided pärast looduses viibimist korralikult üle kontrollida. Kunagi pole hilja teha ka puugivaktsiini, mis kaitseb puukentsefaliidi eest.