Viire Valdma: ema viis mu soome kelguga sünnitusmajja – raudteed ületades tulid veed ära

Viire Valdma teab omast käest, millist rolli mängib naise ja lapse elus sünnitusabi.

FOTO: Kuvatõmmis videost

Näitleja Viire Valdma kutsub üles tegema püsiannetust Eestimaa Sünnitusmajade toetusfondile. Ta meenutab enda esimese lapse sündi Tapal, 1983. aasta naistepäeval, millele eelnes ta elu kõige rängem öö.

«Mäletan, et ema viis mu soome kelguga sünnitusmajja – raudteed ületades tulid veed ära. Olukord läks päris keeruliseks. Haiglasse me jõudsime, aga see oli mu elu kõige raskem öö. Aeg oli selline. Aga tänapäeval on meil kõigil võimalus panustada sellesse, et kriitilises olukorras oleks abi kättesaadav ja arstid tasemel,» räägib Valdma «Aita alustada elu» kampaania jaoks filmitud videos.

«Püsiannetus eesti sünnitusmajade toetusfondile puudutab ju iga uue inimese elu. Sünni päev – see on ju kõige olulisem,» tähendab ta.

Eestimaa Sünnitusmajade toetusfondi püsiannetuskampaaniaga «Aita alustada elu» püütakse juurde leida inimesi, kes hoolivad tulevikust ning soovivad läbi püsiannetuse toetada Eestimaa sünnitusosakondi, nendele vajaliku aparatuuri ja koolituste pakkumisel. 

«Igaüks meist saab teha head ja aidata abivajajaid. Valdkondi, mida toetada, on palju. Kuid vastsündinuid ja nende emasid saavad kõige paremini aidata arstid ja meil on võimalus parendada ning toetada nende tööd. Kui on võimalik heategu teha, siis tuleb seda võimalust kasutada. Olgu selle eest siis tasuks hea sõna või siiras soe tunne enda sees, teadmine, et oled millessegi olulisse panustanud on kõige tähtsam,» sõnab Viire Valdma.

«Aita alustada elu» püsiannetuste abil toetatakse hetkel kuut haiglat üle Eesti, nendeks on Pelgulinna, Lõuna- Eesti, Rakvere, Pärnu, Viljandi ja Kuressaare haiglate sünnitusosakonnad. Fondil lõppes selle kuu alguses kampaania Saaremaal, mille käigus koguti raha Kuressaare haigla sünnitusosakonnale uue vastsündinute elustamislaua tarvis. Kampaania oli väga edukas ning augustis jõuab elustamislaud Kuressaarde ning kampaaniast üle jäänud summa läks neile järgmise seadme seemneks. Kõigi kuue sünnitusosakonna esmavajadused on toodud välja toetusfondi kodulehel aitaalustadaelu.ee ning iga sünnitusosakonna juures on mõõdik, mis näitab kui palju on ühe või teise sünnitusosakonna aparaadi jaoks raha juba kogutud ning headel nimestel on võimalik toetada ka konkreetselt ühe või teise sünnitusosakonna eesmärki.