Üha enam pakub perearsti eriala huvi ka meestele

Eesti Perearstide Seltsi liikmeid rõõmustab, et noored arstid väärtustavad peremeditsiini eriala.

FOTO: Andriy Popov / PantherMedia / Andriy Popov

Peremeditsiini residentuuri võeti tänavu vastu 28 arsti, kes esimestena alustavad õpet uuenenud residentuuri programmi järgi.

«Oleme rõõmsad, et nii paljud arstid on valinud perearsti eriala,» lausus Tartu Ülikooli peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi juhataja, professor Ruth Kalda. «Konkurss näitas, et peremeditsiini eriala on valinud need, kellele meeldib pikk ja järjepidev suhe patsiendiga, kes hindavad perearsti töö mitmekülgsust ning ravitegevuse kõrval ka haiguste ennetamist ja töötamist nii laste kui eakatega,» lisas Kalda.

Üha enam pakub perearsti eriala huvi ka meestele: «Kui 10-15 aastat tagasi oli sisseastujate hulgas meeste osakaal umbes viis protsenti, siis tänavu juba 20. See on suur muutus,» tõi Kalda välja.

Tartu Ülikooli peremeditsiini residentuuri õpe kestab alates 2019/2020. õppeaastast vastu võetavatele arst-residentidele neli aastat.

Perearstide väljaõppe korraldus on otseselt seotud esmatasandi arstiabi kättesaadavuse ja kvaliteediga. Muudatus võimaldab peremeditsiini residentidele piisavad teadmised ka teistes meditsiini valdkondades, sealhulgas lastehaiguste, sisehaiguste (kardioloogia, endokrinoloogia, gastroenteroloogia jne), nina-kõrva-kurguhaiguste, nahahaiguste, naistehaiguste alal, aga ka üld- ja pisikirurgias ning erakorralises meditsiinis.

«Senisest pikem residentuur teeb perearstide väljaõppe veelgi praktilisemaks ja läbimõeldumaks ning sellest võidavad kõik patsiendid,» kinnitas Eesti Perearstide Seltsi juht Le Vallikivi.