Arst annab nõu: kuidas hoida enda tervist laulu- ja tantsupeol?

Juhuks, kui läheb vaja arstiabi, on kohapeal avatud välihaiglad.

FOTO: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja

«Tuleb oma võimeid õigesti hinnata, väsimuse vältimiseks piisavalt vett juua ning regulaarselt sooja toitu süüa,» räägib Põhja-Eesti Regionaalhaigla erakorralise meditsiini arst Vassili Novak.

Dr Novaki sõnul prognoositakse peopäevaks suhteliselt jahedat ilma, seetõttu peaks kindlasti vastavalt riietuma ning kandma mugavaid jalatseid. «Enda tervise heaks saab palju ise ära teha, aga kui on abi vaja, siis selleks on kõik võimalused olemas,» sõnas arst.

Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse 30 meedikut – arstid, õed ja abilised – annavad laulu- ja tantsupeolistele arstiabi. Mõlemal peo peaväljakul ehk Kalevi Staadionil ja Lauluväljakul on avatud välihaiglad, mis toimivad tavalise haigla erakorralise meditsiini osakonna põhimõttel.​

Välihaiglad on igakülgselt komplekteeritud, sealhulgas ka elustamisvahenditega, abi annavad professionaalsed ja kogenud meedikud. Kergemate ehk selliste terviseprobleemidega, mis ei vaja täiendavaid uuringuid, saab abi kohapeal. «Meil on arsti vastuvõtu kabinet, protseduuride tuba ning 10 voodikohaga jälgimise palat,» ütles dr Vassili Novak, lisades: «Iga päev vajab abi keskmiselt mitukümmend peolist ja varasem kogemus näitab, et peopäeval tõuseb pöördumiste arv mitmesajani.» Peaproovi ja tantsupeo päeval on valves tugevdatud meeskond – kaks arsti, neli õde ja kaks abilist igas välihaiglas.

Enamik patsientidest saab abi kohapeal. Raskematel juhtudel alustab meedikute meeskond viivitamatult seisundi stabiliseerimisega ning kiirkorras saadetakse patsient kiirabiga edasi erakorralise meditsiini osakonda.