Kas julged proovida? Taimetoidu väljakutsega on liitunud pea 800 inimest

Puuviljakostüümides kampaaniajuhid Tallinna Tammsaare pargis väljakutse avamise puhul.

FOTO: Nähtamatud Loomad

Eile tähistati rahvusvahelist taimetoidupäeva, mille puhul startis Eestis uus rahvatervise algatus Taimetoidu Väljakutse 22/66. Tänaseks on kampaaniaga liitunud 780 inimest üle Eesti.

Taimetoidu Väljakutse 22/66 on Eesti versioon tuntud rahvusvahelisest kampaaniast, millest on osa võtnud mitmed Hollywoodi staarid nagu Beyonce, Jay-Z ja Oprah. Tegemist on programmiga, mille jooksul saavad osalejad 66 tasuta retsepti, et proovida 22 päeva taimset toitumist.

«Mul on rõõm öelda, et Eestis on nüüd veebikeskkond, mis aitab põnevat taimetoidumaailma kõigile avada ning pakub lihtsaid, praktilisi lahendusi tervise ja looduse säästmiseks,» kommenteeris kampaania eestvedaja Karin Kanamäe. «Kutsume kõiki osalema, et laadida end talveks korralikult vitamiine täis,» lisas ta.

Väljakutsesse on kaasatud mentoritena kogenud taimetoitlased, kes pakuvad osalejatele programmi jooksul tuge ja nõu. Lisaks vastab toitumisteemalistele küsimustele Inglismaal õppinud ja kvaliteedimärki UKVRN omav toitumisnõustaja Britta Talumaa. 

Tervise Arengu Instituudi uuringu kohaselt söövad eestlased soovitatust vähemalt kaks korda rohkem liha. Liigse lihatarbimisega seostatakse mitmeid terviseprobleeme nagu südame- ja veresoonkonnahaigused, diabeet ja osa vähiliike.

Rohkem infot ja väljakutsele registreerumine SIIN.