Terviseamet: enim koroonaviiruse juhtumeid pärineb Harju- ja Saaremaalt

Covid-19 viiruse testimine.

FOTO: John Minchillo/AP/Scanpix

Terviseamet selgitas välja koroonaviiruse suhtes positiivseks testitud inimeste alalise elukoha maakondade lõikes, enim haigestunuid on Harju- ja Saaremaal.

Terviseameti erakorralise meditsiini osakonnajuhataja Martin Kadai märkis, et kui varem hinnati haigusjuhtumeid labori asukoha maakonna tunnuse alusel, siis nüüd võetakse andmete avaldamisel aluseks nakatunute elukoha tunnus. 

«Rõhutan, et need andmed ei ole võrreldavad varasemalt esitatud labori maakonna andmetega,» märkis Kadai. Ta lisas, et värsked andmed põhinevad rahvastikuregistril.

Positiivsed koroonadiagnoosid maakonniti:

Harju 73

Hiiu 1

Ida-Viru 4

Jõgeva 1

Järva 1

Põlva 3

Pärnu 15

Rapla 2

Saare 57

Tartu 12

Valga 1

Viljandi 2

Võru 25

Neljal inimesel puuduvad elukohaandmed rahvastikuregistris ning nelja inimese info on puudulik.

Rahvastikuregistri põhjal koroonapositiivseid inimesi ei ela Läänemaal ja Lääne-Virumaal.

16.märtsi hommikuks oli Eestis koroonaviirus diagnoositud 205 inimesel, alates 31.jaanuarist on Eestis kokku tehtud 1387 Covid-19 testi. Tõenäoliselt on nakatunud inimeste arv suurem ning viiruse kohapealset levikut arvestades lisandub haigestunuid juurde.

Kadai kutsus üles mõistvale suhtumisele. «Haiguse või haigustunnustega inimeste häbimärgistamine võib viia selle varjamiseni,» ütles ta. «Oluline on hoida selget meelt ning hoolitseda oma füüsilise ja vaimse tervise eest,» sõnas Kadai.

Oluline on hoolikalt järgida hügieenireegleid (kätepesu, kaitstud köhimine, aevastamine ja nuuskamine, lähikontakti/kätlemise/kallistamise vältimine) ja haiguse korral püsida kodus.

  • 16. märtsist alustas tööd häirekeskuse infotelefon 1247, mis aitab vastata peamistele koroonaviirusega seotud küsimustele. Telefon töötab 24/7 ning on tasuta.
  • Tarbijavaldkonna küsimustele, mis puudutavad reisi tühistamist või pooleli jätmist, ürituste piletite tasu või muude meelelahutuslike teenuste saamata jäämist, aitab vastustega tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti nõuandetelefon 620 1707 tööpäeviti kella 9-18.
  • Lisainfot leiab terviseameti kodulehelt www.terviseamet.ee/uuskoroonaviirus ja terviseameti Facebookist.
  • Eriolukorda puudutavatele küsimustele leiab vastused valitsuse kodulehelt. https://www.valitsus.ee/et/eriolukord#KKK