Teadlased: suvi ei pruugi tuua kaasa koroonaviiruse taandumist

Suvi ei pruugi mõjutada COVID-19 epideemiat.

FOTO: Shutterstock

Teadlased ei ole seni kindlaks teinud, kas Covid-19 hakkab sarnaselt varasematele koroonaviirustele samuti aastaaegade vaheldumisega taanduma. Uuest uuringust on selgunud, et suve tulek ei pruugi viirusepuhangut suurel määral mõjutada, vahendab New York Times.

Ameerika Ühendriikide teadlaste raportist on selgunud, et olemasolevate uuringute põhjal ei saa eeldada, et suvi koroonaviiruse epideemiat mõjutab. Epideemia võib vaibuda tänu hügieeninõuetele ja liikumispiirangutele, kuid ainuüksi aastaaegade vaheldumine ei ole piisav, et epideemia vaibuks. 

Varem on leitud, et koroonaviirused levivad paremini külmas ja kuivas õhus ning talvekuudel nakatub rohkem inimesi. Seetõttu on tõenäoline, et suvel võib nakatunute hulk esialgu veidi langeda, kuid seejärel taas suureneda, sest inimesed ei pruugi järgida eriolukorra reegleid. 

California immunoloog Kristian Andersen ei usu, et epideemia suve tingimustes vaibub ning inimesed peaksid jätkama eriolukorra reeglite järgimist. Õhutemperatuur ning niiskus mõjutab viiruste levikut, kuid mitte piisavalt, et lähikontaktis viiruse kandumist ühelt inimeselt teisele ära hoida. Sellepärast on oluline epideemia ajal aastaajast hoolimata järgida eriolukorra nõudeid.