EELK: avatud on veebivärav e-Kirik

EELK peapiiskop Urmas Viilma

FOTO: Sander Ilvest/Postimees

Eesti Evangeelne Luterlik Kirik ehk EELK avas täna e-Kiriku, mis vahendab päevakajalisi ja ühiskonnale orienteeritud kirikuelu uudiseid, sündmusi ja arvamusartikleid.

E-Kiriku uudiste rubriigis kajastatakse aktuaalseid kirikuelu sündmusi Eestist ja mujalt maailmast; kompassis on esindatud EELK ametlikud seisukohavõtud ja kirikujuhtide seisukohad; kõneaine avab kirikuelu päevakajalisi sõlmküsimusi; teemajaotus meie inimesed tutvustab kiriku inimvara ja hingepide juhatab vaimulikku kasvu ergutava ja hingetuge pakkuva materjali juurde. 

Veebilehe päises leiduvad viited kirikukalendri tähtpäevadele, nendega seotud kirjakohtadele, liturgilistele värvidele ja sümbolitele, mis annab lugejale võimaluse oma maailma ja elurütmi korrastada ning ainet oluliste teemade üle mõtiskleda.

«See on paik, kuhu soovime koondada kokku EELK tegevust ja õpetust vahendava ja arvamusi kajastava materjali, mida kiriku sisse ja kirikust välja, kogu ühiskonda, suunata soovime,» kommenteeris peapiiskop Urmas Viilma.

«Loodan, et e-Kirikus kajastatu saab esindama esmalt EELK õpetuslikke ja ametlikke seisukohti ning neist lähtuvaid arvamusavaldusi,» lisas Viilma.

«Samas soovin, et e-Kirikus luuakse ruum ja vabadus ka aruteluks ja diskussiooniks sellistes küsimustes ja teemadel, mis aruteluruumi ja -aega parasjagu vajavad.»

EELK ametlikud infokanalid, lisaks värskele veebiväravale e-Kirik, on organisatsiooni koduleht, koos sellega seotud Facebooki lehe ja Youtube kanaliga, ka ajaleht Eesti Kirik ja selle koduleht.

2. aprillil käivitas EELK veebipõhise arutelusaate «Taevas tuleb appi! Vaatlusi maailmale ristiinimese seisukohalt», mida saab vaadata kiriku sotsiaalmeedia kanalitelt teisipäeviti ja neljapäeviti kell 13.00.