Regionaalhaigla loob mobiilse ravitegevuse lisavõimekuse kriisideks

Rakvevere haigla triaaž

FOTO: Vladislav Musakko

Regionaalhaigla projekt kriisireageerimise võimekuse suurendamiseks mõeldud mobiilse ravipinna loomiseks sai Coca-Cola Fondi rahastusmeetmest toetuse. Mobiilne ravipind valmib sügisel.

Covid-19 viiruse leviku alguses avas Coca-Cola Fond rahastusmeetme «Me oleme selles koos», et tugevdada kohalike kogukondade toimetulekut kriisiga. Programmis osalemiseks valis regionaalhaigla välja mobiilse ravikonteineri investeeringu. Aprillis kiitis fond projekti heaks ja tegi otsuse toetada mobiilse konteineri soetamist, mida on võimalik kasutada ravitöö korraldamiseks kriisiolukorras.

«Mobiilne ravipind parandab kriisireageerimise võimekust regionaalhaigla teeninduspiirkonnas Põhja- ja Lääne-Eestis, kus kokku on ca 0,8 miljonit elanikku,» ütles regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu. Valitud lahendus võimaldab paigaldada kiirelt mobiilne pind ravitegevuseks, teostada triaaž viiruse leviku korral väljaspool põhihoonet, vähendades sellega infektsiooni riske. Samuti luuakse nii võimekus paigaldada triaaž või ajutine EMO pind väljaspool haigla töökeskkond,a kui selleks tekib vajadus masskannatanute olukorrast tulenevalt.

Konteinerlahendus valmib koostöös ettevõttega OÜ MDSC Systems käesoleva aasta sügise alguseks.

«Otsustasime kriisi ajaks peatada kõik oma turunduskampaaniad ning suunata kogu meie tegevus oma töötajate ja kogukondade turvalisuse ning heaolu tagamiseks. Meil on hea meel, et Coca-Cola Fondi kriisiabi meetmest sai regionaalhaigla rahastuse mobiilse ravipinna soetamiseks» ütles Nele Normak, Coca-Cola Baltikumi kommunikatsioonijuht.