Lihtne muutus, mis aitab nelja päevaga jooksuvormi oluliselt parandada

Toitumine aitab paremini joosta.

FOTO: Shutterstock

Regulaarne füüsiline aktiivsus aitab ennetada mitmeid kroonilisi haiguseid ning parandada elukvaliteeti. Teadlased tegid kindlaks, et õige toitumine aitab parandada vastupidavust juba nelja päeva jooksul, vahendab Medical Daily.

Vahemere dieet aitab ennetada südamehaiguseid ja vähki ning kiirendab kaalukaotust ja toetab vaimset tervist – uuest uuringust selgub, et Vahemere dieet parandab oluliselt ka füüsilist võimekust. Vahemere dieet ei ole küll tegelikult dieet, vaid toitumisviis, mis võimaldab toidust kõik vajalikud vitamiinid ja mineraalid kätte saada ning vähendab oluliselt töödeldud, suhkrurohke ja rasvase toidu osakaalu. 

Ameerika Ühendriikide teadlaste uuringust on selgunud, et inimesed, kes järgivad Vahemere dieeti, parandavad oma jooksuvormi kõigest nelja päevaga kuni kuus protsenti.

Uuringus osalenutel paluti järgida nelja päeva vältel Vahemere dieeti ning seejärel jooksulindil joosta. Osalejad sõid iga päev kolm portsjonit pähkleid ja puuvilju, oliiviõli, kaks portsjonit juurvilju ning oluliselt vähendati liha ja maiustuste tarbimist. Tulemustest selgus, et toitumise muutmise järel jaksasid osalejad kuus protsenti kiiremini joosta. Samuti leiti, et kui Vahemere toitumine lõpetada, kadus vorm sama kiiresti. 

Vahemere toit sisaldab rohkelt vitamiine ja mineraale, mis avaldavad organismile mõju juba paari päevaga. Samuti mõjub positiivselt töödeldud toitude osakaalu vähendamine ning punasest lihast loobumine.