Tallinna Kiirabi avab uue tugikeskuse

Kiirabiauto.

FOTO: URMAS LUIK / PARNU POSTIMEES /

Reedel, 10. juulil kell 11.00 avab Tallinna Kiirabi uue tugikeskuse Põhja-Tallinna linnaosas aadressil Manufaktuuri 5. Koos uue tugikeskuse avamisega saabuvad Tallinna Kiirabile kaheksa uut kiirabiautot, kus esmakordselt Tallinnas on kasutusel kiirabi telemeditsiini võimekus.

Tallinna Kiirabi on Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiumeti hallatav asutus, mis on riigi suurima patsientuuriga kiirabi ettevõte. Teenindame aastas ligikaudu 100 000 väljakutset, mis teeb uue väljakutse iga 5-6 minuti järel. Tallinna Kiirabi ligi 500 arsti, õde ja parameedikut töötavad ööpäevaringselt kolmes vahetuses kokku kaheksas tugikeskuses Mustamäel, Haaberstis, Koplis, Kesklinnas, Lasnamäel Pae ja Mahtra tugikeskuses ning Maardus ja Viimsis.

Kiirabi uus tugikeksus asub Põhja-Tallinna linnaosa keskel tagades võrdselt hea ligipääsu igas suunas. Seal hakkab tööle kuni 16 ööpäevaringselt töötavat inimest. Tugikeskuses on planeeritud ruum ka lisaüksustele, mis võimaldab rakendada täiendavat ressurssi koormuse ootamatu suurenemise korral ning olla praktikabaasiks väljaõppel olevatele tulevastele spetsialistidele. Tugikeskuse kiirabi vajadustele vastavaks renoveerimist toetas Tallinna linn 50 000 euroga, ruumide rent kaetakse kiirabi eelarvest.

Uued ostetud kiirabiautod vastavad EL klassile C ja on ette nähtud raskes ja üliraskes seisundis patsientide raviks. Selline kiirabiauto on sisuliselt ratastel intensiivravi palat. Uuendusena on Tallinna Kiirabil sellest suvest alates telemeditsiini võimekus, mis võimaldab kiirabi õebrigaadil saada kriitilises seisundis patsiendi osas eriarsti konsultatsiooni otse sündmuskohal. Patsiendi uurimiseks kasutatav multifunktsionaalne monitor saadab andmed arsti kabinetti või autosse ja arstil on võimalus nii konsulteerida kõigi kiirabibrigaadide tööd kogu piirkonnas.