N, 29.10.2020

TikTokis levib eluohtlik väljakutse

Väljakutse näeb ette suurtes kogustes allergiarohu võtmist hallutsinatsioonide esile kutsumise eesmärgil.

FOTO: Shutterstock

USA toidu- ja ravimiamet andis neljapäeval hoiatuse, et käsimüügis oleva allergiaravimi Benadryl suurtes annustest tarvitamine võib tekitada tõsiseid terviseprobleeme, vahendab CNN. Sotsiaalmeedia platvormil TikTok levib väljakutse, mis julgustab noori võtma ravimit suurtes annustes, et esile kutsuda hallutsinatsioone.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Liiga palju ravimis sisalduvat difenhüdramiini võib põhjustada sealhulgas tõsiseid südameprobleeme, krampe, koomat ja isegi surma.

USA ravimiamet viitas sotsiaalmeedia platvormil TikTok teatatud teismelistest, kes sattusid haiglasse või surid pärast niinimetatud Benadryli väljakutses osalemist.

Ravimiamet teatas, et võttis ühendust TikTokiga ja «nõudis tungivalt», et see eemaldaks oma platvormilt «Benadryl Challenge» ehk Benadryl väljakutse videod ja jälgiks uute postituste tekkimist.

Benadryl on antihistamiin, mida kasutatakse näiteks allergiast põhjustatud nohu raviks.