N, 22.10.2020

ITK: haigena vastuvõtule tulemine tähendab 100 vastuvõtu ärajäämist

Kui vastuvõtule tuleb Covid-19 haige patsient, siis see tähendab arstile isolatsiooni.

FOTO: Shutterstock

Sel viirushooajal on tõstatunud meditsiinisüsteemis probleem – haigena vastuvõtule tulemine tähendab reaalselt 100 inimesele vastuvõtu ärajäämist. Kui arst veel ka haigestub ja on kaks nädalat kodus haige, tähendab see, et ära jääb 300 patsiendi vastuvõtt.

Üks arst võtab nädalas vastu veidi üle 100 patsiendi ja kui vastuvõtule tuleb Covid-19 haige patsient, siis see tähendab arstile isolatsiooni ja see omakorda vähemalt 100 inimesele edasi lükatud vastuvõttu. «Kui tehakse veel ka uuring, siis võib see arv suureneda, sest ka õde jääb isolatsiooni,» ütleb Ida-Tallinna keskhaigla klienditeenindusjuht Lea Karik. «Lisaks neile on ohus kolleegid, kellega on kokkupuude, ja ka teised patsiendid näiteks kabineti ukse taga.»

ITK tuletab meelde: ärge tulge vastuvõtule, uuringutele, protseduuridele, kui tunnete viirushaigusele iseloomulikke tunnuseid (köha, nohu, palavik). Teavitage haigestumisest, helistades 666 1900 või tühistage vastuvõtuaeg patsiendiportaalis iPatsient. Võtke uuesti ühendust, kui olete tervenenud ja aidatakse leida uus vastuvõtuaeg. Haigestumisest andke esimesel võimalusel teada ka oma perearstile või helistage juhiste saamiseks perearsti nõuandeliinile 1220.

«Leiame kindlasti inimesele uue aja arsti vastuvõtule mõistliku aja jooksul,» ütleb Karik. «Oleme vastutustundlikud, hoiame ennast ja teisi.»