N, 22.10.2020

Toitumisnõustaja: tervislikes sügisandides võivad peituda ka ohud

Valguse käes seismisest roheliseks tõmbunud kartulimugulates on suurenenud mürgiste ühendite – glükoalkaloidide sisaldus, mis võib põhjustada organismis põletiku ägenemist, seederaskusi ning allergiat. Selliseid kartuleid ei tasu süüa ka pärast rohelise koore eemaldamist.

FOTO: Shutterstock

Toitumisnõustaja Anneli Kõiv juhib sügisandide toiteväärtuse ja tervist turgutavate omaduste kõrval tähelepanu ka võimalikele probleemidele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Vitamiinide ja mineraalide poolest rikkad taimsed toiduained on tervisele enamasti väga kasulikud. Tundlikele inimestele võivad need aga tervisemuresid tekitada,» toob Anneli Kõiv esile sügisandide varjupoole. 

Lisaks tavapõllumajanduses kasvatatud viljades sisalduvatele taimekaitsevahendite jääkidele võivad viljades tekkida ka looduslikud mürgid. Need on osa taime enesekaitseks ja liigi säilimiseks loodud tõhusast süsteemist; mürgid võivad viljades tekkida aga ka valest hoiustamisest või töötlemisest.

Maavitsaliste sugukonda kuuluva kartuli, tomati, paprika ja baklažaani glükoalkaloidisisaldus võib ka valminud viljade puhul põhjustada tundlikuma inimese organismis põletikuprotsesside ägenemist, seederaskusi ning allergilisi sümptome, nagu naha sügelus, suu limaskesta paistetus ja peavalu.