Mürgistus võib olla krooniline ja ägedaloomuline. Ägeda mürgistuse korral ilmnevad mürgistusnähud väga kiiresti, krooniline mürgistus on aga salakavalam. Sellise mürgistuse märkamine võib olla keerulisem, kuna mürgistus kujuneb pika perioodi jooksul ja väikestes kogustes. Kroonilisi mürgistusi võib täheldada eeskätt nende tootegruppide lõikes.
Tänapäeval on enamik küünlaid valmistatud tehiskemikaalidest. Sageli on neile lisatud ka erinevaid aroome: roosi, jasmiini ja teisi.
Juba 2001. aastal hoiatasid Ameerika Ühendriikide keskkonnakaitseagentuuri teadlased, et küünlad võivad saastada siseõhku. Nende uuringust selgus, et lõhnastatud parafiinküünlad eritavad rohkem tahma ja orgaanilisi ühendeid, mis on seotud suurema vähiriskiga.
Järgnevad uuringud on siiski näidanud, et ühest küünlast eralduvate kemikaalide hulk on inimeste tervisele märkimisväärseks kahjustamiseks suhteliselt väike. Suurem risk on siis, kui lõhnaküünlaid põletatakse aastaringselt hõredalt ventileeritud ruumides. Sellisel juhul võivad saasteained olla kehale kurnavad, põhjustades allergiaid, astmat ja soodustada vähki.
Kui palju ja milliseid küünlaid põletada, on ostjate endi valik. Igal juhul on kasulik seejuures aga jälgida ühte lihtsat soovitust: pärast küünla põletamist avage aknad ja tuulutage tuba.
Kes soovib, see teadku, et parafiinküünaldele leidub ka ohutumaid alternatiive – mesilasvaha küünlad, mida pakuvad mitmed Eesti suuremad mesindusettevõtted, ning küünlad, mis on valmistatud looduslikust soja- või kookosvahast.
Suurtel kosmeetika- ja hügieenitoodete tootjatel on raske ilma parabeenideta hakkama saada. Neid kemikaale võib leida kehakreemidest, deodorantidest, puhastusvahenditest ja mitmelt poolt mujalt. Parabeenid on usaldusväärsed säilitusained, mis kaitsevad tooteid erinevate bakterite, seente ja muude mikroorganismide eest.
Euroopa Liidu tarbijakaitse teaduskomitee on mitu aastat uurinud parabeene, viinud läbi erinevaid katseid ja jälginud pikaajalisi mõjusid. Loomkatsete tulemuste põhjal jõuti järeldusele, et parabeenide toksilisus on suhteliselt väike ja need ei põhjusta vähki. Samal ajal märgivad teadlased siiski, et parabeenide liigne kogus, mida toodetes siiski üldjuhul pole, võib põhjustada endokriinsüsteemi häirete ohtu, kuna parabeenid jäljendavad mõnede hormoonide, näiteks östrogeeni funktsioone.
Isegi väga madalate riskide vastu kindlustamiseks on EL määranud kosmeetikatoodetes parabeenide maksimumi. Parabeenide maksimaalne lubatud kontsentratsioon ühe kilogrammi töö kohta on 8 grammi ja parabeenide ülemine tase ühes tooteliigis on 4 grammi kilogrammi kohta. Eriti tähelepanelik tuleb parabeenide määrade osas olla, kui toode on soetatud kolmandatest riikidest, kus Euroopa või USA seadused ei kehti.
Üle maailma suitsetab üle miljardi inimese. Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel sureb kogu maailmas suitsetamisega seotud haigustesse 7 miljonit inimest. Suitsetajatel on kopsuvähki haigestumise tõenäosus peaaegu 20 korda suurem. Suitsetamine nõrgestab immuunsust ja seda peetakse üheks peamiseks südamehaiguste, hingamisteede haiguste ja muude terviseprobleemide riskifaktoriks.
Sigarettide suitsetamine ja tubaka põletamine eraldab keskkonda enam kui 4000 keemilist ühendit. Mitut sada peetakse tervisele kahjulikuks ja umbes 40 neist on kinnitatud kantserogeenid – ained, mis põhjustavad vähki või soodustavad selle arengut.