Lääne-Tallinna keskhaigla: operatsioonide ärajäämine sõltub diagnoosist

Lääne-Tallinna keskhaigla.

FOTO: Andres Haabu / Postimees

Esmaspäevast peatatakse tervishoiutöötajate streigi käigus uute plaaniliste haigete vastuvõtt Tallinna ja Tartu haiglate statsionaari ja päevaravisse, plaaniliste operatsioonide ärajäämine sõltub Lääne-Tallinna keskhaigla pressiesindaja Diana Lorentsi sõnul patsiendile antud diagnoosist.

Lorents ütles Postimehele, et arst hindab plaanilisele operatsioonile mineva patsiendi seisundit ja haiguslugu ning otsustab selle põhjal, kas operatsiooni on võimalik edasi lükata või mitte.

Lorentsi sõnul on Lääne-Tallinna keskhaiglas tulevaks nädalaks plaanitud ligi 100 operatsiooni, kui palju neist ära jääb, selgub jooksvalt.

Ambulatoorseid vastuvõtte on haiglas päevas keskmiselt tuhatkond, vastuvõtu ärajäämisest teavitatakse patsienti üks päev ette.

Arstide liidu ja tervishoiutöötajate kutseliidu eile alanud läbirääkimistel haiglate liiduga kokkuleppele ei jõutud ja esmaspäeval tervishoiutöötajate streik laieneb.

Streigiga liituvad Pärnu, Kuressaare, Viljandi ja Narva haigla, kus peatatakse plaanilised ambulatoorsed vastuvõtud. Põhja-Eesti regionaalhaiglas, Ida-Tallinna keskhaiglas, Lääne-Tallinna keskhaiglas ja Tartu ülikooli kliinikumis jätkub streik ambulatoorses eriarstiabis ja lisaks peatatakse uute plaaniliste haigete vastuvõtt statsionaari ja päevaravisse. Streigis osalevad õed ja arstid.

Tallinna haiglates on haaratud kogu statsionaar ja Tartus enamik kirurgilisi erialasid. Ära jäävad ka plaanilised operatsioonid.

Streigi ajal töötavad kiirabi ja erakorralise meditsiini osakonnad ning patsientidele osutatakse vältimatut arstiabi. Plaanilist arstiabi osutatakse kuni 18-aastastele lastele, rasedatele ja onkoloogilist ravi saavatele patsientidele.